Naše doporučení pro výběr produktů

Střešní fólie

 

Jedním z posledních architektonických prvků každé novostavby je samozřejmě střecha. Nepostradatelnou součástí střechy, kterou si budujeme na desítky let dopředu, by měla být střešní fólie. Střešní fólie mají své opodstatnění už během samotné stavby. Díky svým vlastnostem totiž zajistí perfektní vodotěsnost. Pokud by také v dalších letech hrozilo prosáknutí vody do Vašeho nového domu, střešní fólie Vás před nežádoucí vlhkostí dokonale ochrání. Po celou dobu chrání také Vaši tepelnou izolaci, jejíž účinnost by se po nasáknutí výrazně snížila.

 

Při instalaci střešní fólie lze vybírat ze dvou typů:

 

Parotěsné střešní fólie se využívají k zamezení pronikání vodní páry z vnitřního prostředí do střešního pláště. Instaluje se tedy mezi samotný obytný prostor a tepelnou izolaci. Rozděluje tak pásmo interiéru a samotnou střešní plochu.

 

Rozlišujeme dva druhy parotěsných střešních fólií – nereflexní a reflexní. Nereflexní fólie dokonale zastavuje páry a teplý vzduch ještě před jejich proniknutím do střešního pásma. Například tepelná izolace by mohla díky nežádoucímu zvlhnutí ztratit své účinky. Následně by také došlo k nepříjemným ztrátám tepla. Díky této fólii jsou navíc v bezpečí i jakékoliv dřevěné doplňky. I ty jsou v tomto případě totiž chráněny před zvlhnutím. Reflexní střešní fólie pak ke všem vlastnostem fólie nereflexní navíc přidává i schopnost odrážet sálající teplo zpět do interiéru. Tím udržuje teplo v samotném domě a zlepšuje tak tepelně izolační vlastnosti celé konstrukce.

 

Difuzní střešní fólie volíme v případě, kdy chceme rozdělit prostor právě mezi tepelnou izolací a střešní krytinou. Toto řešení umožňuje proniknutí vlhkosti z obytné zóny domu nebo z izolace samotné do tzv. provětrávané mezery pod střešní krytinou. Prachový sníh, kapky deště ani vysoká vzdušná vlhkost díky difuzní fólii neohrozí tepelnou izolaci ani Vaše domácí pohodlí.

 

K dispozici jsou dvě varianty, a to kontaktní a nekontaktní fólie. U kontaktní folie máme volnou roku díky zesílené struktuře materiálu volnou roku v jejím umístění. Není zde potřeba dodržovat jakoukoliv odvětrávací mezeru mezi fólie a tepelnou izolací nebo bedněním. Nekontaktní fólie se právě naopak dotýkat tepelné izolace ani bednění nesmí.

 

 

 

 

 

 

Váš stavební rádce!

Napište nám.